Ikonikus építészet az UNESCO világörökségi pufferzónában

A Szervita Square Building Közép- és Kelet-Európa első és egyetlen LEED Platinum környezettudatos minősítéssel rendelkező többfunkciós épülete, amely 14.500 négyzetméteren kínál prémium kiskereskedelmi- és irodatereket, valamint luxus lakóingatlanokat Budapest szívében.


A körben üveghomlokzatú, ívesen lekerekített formavilágú ikonikus építészeti alkotás éteri szerkezetével, lágy homlokzatkontúrjaival és tükröződő felületeivel szépen illeszkedik UNESCO világörökségi pufferzónában található Art Deco, Art Nouveau és Bauhaus környezetébe. A Szervita Square Building építészeti koncepciójának megfogalmazása során az egyik fontos alapvetés az volt, hogy az épület ne rivalizáljon a történelmi környezettel, inkább tükrözze vissza az előző korok architektúrájának jellemző stílusjegyeit és érdekes részleteit, így kapcsolódva organikusan a városi szövethez. A másik kiemelt fejlesztői elvárás az ESG értékeinek és irányelveinek való megfelelés volt, már a tervezési fázistól. A Szervita Square Building teljes életciklusában középpontban áll a környezetvédelem, a fenntarthatóság, illetve a társadalmi és közösségi szempontok.


A 7+5 szintes modern épület mindhárom megcélzott funkció (iroda, kiskereskedelem, lakó) számára vonzó építészeti, műszaki és lokációs attribútumokkal szolgál. Átlagon felüli bevilágítottsági mutatóival, funkcionális, hívogató és nagyvonalú belső tereivel, rugalmas bérleményi kialakításaival, természetes arányaival, kozmopolita hangulatával, valamint kiváló vizibilitásával és megközelíthetőségével ideális iroda- és kereskedelmi központ a Belvárosban, kiemelkedő márkaértéket képviselve bérlői számára. Legyen szó akár otthonteremtési akár invesztíciós felhasználásról, az emeleti luxuslakások vásárlói számára is tökéletes helyszín a Szervita tér a Belváros kulturális, gazdasági és turisztikai presztízskörnyezetével, és a kapcsolódó, széleskörű szolgáltatási palettával.

A földszinten, a mezzanine szinten és a -1 szinten kerültek kialakításra a kiskereskedelmi bérlemények, míg az irodák a -1., 1., 2., 3. és 4. szinten kaptak helyet. A mélygarázsszintek mind a lakosság, mind a ház bérlői és tulajdonosai számára parkolási lehetőséget biztosítanak, az autóbeállók mellett elektromos autótöltőkkel, kerékpáros öltözőkkel, zuhanyozókkal, tárolókkal.


A környék revitalizálására irányuló fejlesztői törekvés eredményeképpen megszületett az a nagyméretű, fásított-virágosított közösségi tér, amely az épületet és annak közvetlen környezetét köti össze. Hosszú évtizedek után (1973 óta először) a Városháza és a Szervita tér közötti vizuális és funkcionális kapcsolat helyreállt, a Fehér Hajó utca teljes egészében sétálóövezetté vált, míg a Szervita tér ismét visszakapta klasszikus térfunkcióját. A városi szövet terek közötti kapcsolódási pontjai újra létrejöttek, így a Vörösmarty tér – Kristóf tér – Szervita tér – Szomory Dezső tér – Deák Ferenc tér – Erzsébet tér immár újra egy folyamatos tengelyt képez.

Tetszik az irodaház? ITT szavazhatsz rá!
Ha pedig megnéznéd a többi nevező pályázatát ITT megteheted!