Svéd életérzés és multifunkciós terek az Agora-ban

A Stada új irodája biztosítja dolgozóinak a többféle közösségi tér lehetőségét, melyek mindegyike egyszerre elégíti ki a vállalati szociális igényeket, valamint szükség esetén alternatív vagy kiegészítő munkaállomásként is szolgálhat.

A vírushelyzet újfajta hozzáállást igényelt az irodák mindennapos működésében. A kezdeti teljes elkülönülést követően új szempontok kerültnek előtérbe, melynek következtében egy új, hibrid irodahasználat van kialakulóban. Az irodai jelenlét lecsökken, az irodai dolgozók közti távolságtartás nő, ugyanakkor a közösségi jelenlét megléte és lehetősége felértékelődik, mivel az interperszonális kommunikáció digitális felületen nem vagy nem maradéktalanul oldható meg. Emiatt halmozottan szükségesek az eddig is népszerű open space és coworking terek, valamint ezek multifunkciós jellegének erősítése. A munkahelyek többségénél amúgy is tendencia az utóbbi időben, hogy dolgozóik nem a munkaállomáshoz, hanem géphez kötöttek. Így lehetőségük nyílik irodán belül (és kívül) bárhonnan elvégezni munkájukat. Tehát a jövő irodája afelé halad, hogy dolgozók a tereket minél többféleképpen tudják használni és kihasználni. A terek közti éles határvonalak még jobban elmosódnak.

Az iroda hangulatában a svéd életérzést próbálja közvetíteni, illetve előtérbe helyezi a multifunkcionalitást. Vezérelvek voltak a boldogság és az elegancia közvetítése. A kis alapterületű irodában az alaprajz kialakítása során, a vállalati struktúrát szem előtt tartva, számos funkciócsoport került elhelyezésre, melyeket, a zsúfoltságot elkerülendő, igyekeztek vegyesen telepíteni. Fontos volt továbbá ezen helyiségek többszempontú hasznosítása is, így például a fő teakonyha amellett, hogy ellátja eredeti rendeltetését és felveszi egy központi, közösségi tér funkcióját, egyben közlekedőt biztosít a lobby-ból érkezve az északi operatív irodák irányába.

Mind a vezetői, mind pedig az operatív dolgozók munkaállomásainak tervezése során szempont volt a természetes fény közelségének megtartása, így ezek túlnyomó többsége a homlokzati oldalon kapott helyet. A sötétebb, belső mag mentén alakítottak ki két konyhát. Az északi oldalhoz közel, de mégis az iroda szívében helyezték el az ebédeltetésre is alkalmas, felszereltebb, fő konyhát, míg a déli oldalra került egy kisebb teakonyha, amely kiszolgálja az ottani tárgyalókat és dolgozói cellákat, munkaállomásokat.

Az operatív terek monoton beültetését a vezetői kubusok, a cellás, valamint a nyitott tárgyalók lazítják fel. Elhelyezésre került még két, akusztikailag elkülönített iroda a telefonközpontos kollégák részére, hogy munkájukat szeparáltabban tudják végezni, ne zavarják vele az operatív térben dolgozókat. A vizes blokkok az optimális helykihasználtság miatt gender-semlegessé váltak.

Mivel alaprajzi elrendezése következtében fluid terek jöttek létre, fontos szempont volt az akusztikai csillapítás, amit a kazettás álmennyezet mellett filcpaneles álmennyezettel, függönyökkel és egyedileg tervezett falpanelekkel értek el. A homlokzati cellás irodák kialakításakor elfordították a belső mag által generált, merev derékszög rendszert, ezzel is javítva a terek akusztikai tulajdonságait.

Tetszik az iroda? ITT szavazhatsz rá!
Ha pedig megnéznéd a többi nevező pályázatát ITT megteheted!