Titkok és trendek! Milyen irodában fejleszthetünk világhírű navigációt?
– Az rögtön látható, hogy az NNG akár csak Budapesten, ugyanúgy Szegeden sem spórolt az energiával, hogy egy figyelemreméltó, esztétikus és színvonalas munkakörnyezett teremtsen az új kollégák számára.
– Így van, igényesség, komfort és munkafeltételek szempontjából nincs különbség a két helyszín között. Számos pozitív példa áll előttünk az irodakialakítás terén, elég csak az NNG díjnyertes fővárosi központjára gondolnunk. A modern munkakultúrák világában a cégek felismerték, hogy az iroda minősége, ahol a munkatársak a napjuk nagy részét töltik, meghatározó tényező lehet az eredményesség tekintetében. Az iroda-beruházást mi is megtérülő befektetésnek tekintjük, hiszen egyértelműen kimutatható, hogy a munkakörnyezetre fordított összeg gyorsan, rövidtávon behozza az árát.
– Milyen tényezők határozták meg az irodakialakítást, hiszen a technológiai cégek esetében világszerte nagyon látványos és high tech munkahelyeket ismerhettünk már meg?
– Az irodakialakításnál többféle szempontot kellett figyelembe venni, hiszen több korosztályból érkeztek és érkeznek az új kollégák. Nem koncentrálhatunk arra, hogy csak az Y vagy csak az X-generáció tagjaival fogunk együtt dolgozni. Ilyen szempontból senkit sem akarunk kizárni a munkából, mi csak a szaktudás alapján vesszük fel a leendő kollégákat. De természetesen a fiatalabb korosztályok új igényeinek is meg kell felelnünk, ezért előzetesen alaposan megvizsgáltuk, hogy a budapesti fejlesztők esetében milyen elvárások és kívánságok merültek fel.
![]()
– Ezek szerint gyakorlatilag a szegedi központ a budapesti klónja?
– Az iroda kialakításánál egyrészt a budapesti központból indultunk ki, szerettük volna, ha a munkahely hasonló munkafilozófiát és stílust képviselne, mint a fővárosi. Másrészt adott volt ez a gyönyörű palota Szeged belvárosában, a történelmi Klauzál téren, amelyet Europa Nostra-díjjal is kitűntettek, ezért törekedtünk arra is, hogy a helyi stílus és atmoszféra tükröződjön a belsőépítészeti megoldásokban. Vagyis a budapesti iroda értékes jellemzőinek felhasználásával egy egyedi stílusú munkahelyet hoztunk létre.
– Hogyan határozta meg a tervezést, hogy ez egy nagypolgári szecessziós palota, míg a fővárosban egy tipikus irodaházról beszélhetünk?
– Természetesen ez a palota olyan adottságokkal rendelkezik, amelyeken nem tudtunk változtatni, de nem is akartunk. Ez is a munka szépsége, hiszen nem egy tipikus irodaházról beszélünk, ahol bármilyen falat arrébb tehetünk. A mozgásterünk alapvetően abban nyilvánult meg, hogy a már meglévő tereket milyen funkcióra használtuk fel, így például a két „open space” – ahol a munkaállomásokat elhelyeztük – adta magát. Egyébként az előző bérlő másként rendezte be a munkahelyet, így korábban a nagy egyterű helyiségeket felbontották kisebb cellás irodákra, tárgyalókra. Számunkra alapszempont volt a nagyteres koncepció megvalósítása, ahol a természetes fény a nagy régi ablakokon keresztül elárasztja a munkaállomásokat. Mi a belső udvar körül található félkör alakú zónákban alakítottuk ki a tárgyalókat, hiszen inkább ez utóbbiak kerüljenek a kevésbé fényes területekre, és a munkatársak a számítógépekkel együtt a világos tereket vehessék birtokba.
![]()
– Melyek az új iroda legizgalmasabb helyiségei?
– Mivel nagy terület állt a rendelkezésünkre, ezért az volt a célunk, hogy relaxáló szobákat alakítsunk a különböző habitusú kollégák számára. Ennek érdekében rendeztünk be egy játékszobát, ahol csocsózni vagy éppen dartsozni is lehet, és kialakítottunk egy másik pihenőszobát is, ahol tudatosan nem helyeztünk el aktív játékokat: itt egy LEGO-fal, egy gyönyörű zöld fal élő növényekből és egy különleges formavilággal rendelkező könyvespolc található. Ha pedig valaki behozza a gitárját, akkor itt játszhat is, vagyis aki kevésbé aktív, kevésbé sportos jellegű pihenésre vagy relaxációra vágyik, az ebben a helyiségben kikapcsolódhat. Ez a szoba egyébként a legvilágosabb és legimpozánsabb helyisége az épületnek, ahol valóban fel tudunk töltődni és rendezhetjük a gondolatainkat. Egyébként szinte mindenhol írható falak állnak a kollégáink rendelkezésére, vagyis bárhol lehet ötletelni.
– Manapság előtérbe került a kényelem, a mobilitás, a munkatársak szeretnek minél többféle helyet igénybe venni, hogy ne legyen monoton a mindennapi tevékenységük.
– Egyrészt az NNG híres arról, hogy minőségi irodabútorokkal szereli fel a munkahelyeit, ennek köszönhetően nálunk mindenki ergonomikus Celle széken dolgozik, van, aki éppen ezért jön hozzánk. Ez is bizonyítja, hogy Budapesten és Szegeden ugyanazt a magas minőséget kínáljuk a munkatársainknak. Másrészt ki szeretnénk mozdítani a napi ülőmunka monotonitásából a kollégákat, ezért a konyhát úgy rendeztük be, hogy nem csak székeken lehet ülni az asztalok körül, hanem a bárszékeken is helyet lehet foglalni, vagy akár állhatunk is, miközben laptoppal dolgozunk, hiszen meglehetősen nyugodt helyiség a konyha-étkező. Az eddigi visszajelzések alapján a pihenő szobának és a konyhának van a legnagyobb sikere. Összességében már jelenleg is büszkék vagyunk az irodára, élhető térnek gondoljuk, viszont egy irodakialakítás sohasem ér véget, a visszajelzések alapján próbáljuk tovább fejleszteni a munkakörnyezetünket. Az NNG évente kétszer online elégedettségi felmérést is végez, amelyben többek között az irodáról is véleményt lehet formálni. Általában nagyon pozitív visszajelzéseket kapunk.
![]()
Az új irodát itt mutattuk be részletesen gazdag képillusztrációval.




