Mire figyel idén Az Év Irodája zsűri?

Az új évben új zsűrielnök érkezett Az Év Irodája verseny élére. Cs. Kovács Nikolett neve ismerősen cseng az irodapiac számára, hiszen az elmúlt években 7 díjnyertes iroda kialakítása is fűződik a nevéhez. Ezúttal ő mesélt az idei mustra szempontjairól.

“Olyan, mintha régi korok festményein szerelmi bizonyítékok után kutatnánk.

Idén azt hiszem mindannyiunk nevében mondhatom, hogy izgatottan várjuk a tavalyi rapid, pandémia helyzetre adott kényszermegoldások éve után, hogy idén milyen tudatos újításokat láthatunk majd.”

A zsűritagok közül mindenkinek megvan a maga vesszőparipája, de sok szempont található a közös metszetben is. Dr. Németh Edit a verseny korábbi zsűrielnöke leginkább annak szeret utánajárni, hogy a cégek hogyan értelmezik a visszacsábítás művészetét, milyen élményfaktorral bővítették az eddigieket. Nun Lipót, aki a közelmúltban csatlakozott a zsűri csapatához, a közösségi terek esetében leginkább arra helyezi a fókuszt, hogy kinek épültek, kik használják őket, és ha elérhetők külsősök számára is, akkor milyen formában és hol lehet információhoz jutni róluk. A társas interakciót támogató berendezési elemek hatékonyságát pedig Cs. Kovács Nikolett veti górcső alá.

“Az iroda már nem kizárólagosan a munkavégzés helye, hiszen a szerepe egyre inkább egyfajta kollaborációs színtér felé tolódik el. Ennek az új trendnek a lenyomatát fogjuk megvizsgálni a bejárások során, ugyanakkor persze a kollégák tapasztalataira is kíváncsiak vagyunk. A nevezések tanulmányozása során azt tapasztaltuk, hogy néhány cég nagy vonalakban töltötte ki az űrlapot, amíg mások lelkiismeretesen, lelkesen tették. A pályázat írójának lelke és a cég esszenciája átsejlik ezek olvasásakor. Személy szerint nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki nevezett és ki vezet majd körbe. Meddig terjed az ownership? Ki az aki a verseny projekt elejétől a végéig szívvel lélekkel tett érte?

Sok szempont évről évre ismétlődik, ezzel együtt azt érzem, hogy egyre magasabbra kerül a léc. Már nem elég ergonomikus tereket magas minőségű bútorokkal berendezni és várni, hogy a díjátadón a mi nevünket kiáltsák. Ez tulajdonképpen a belépő szint, de az ergonómia elsősorban az emberre, mint fizikai lényre figyel, mi pedig ennél többet, a munkaadói elköteleződés nyomait keressük a térben manifesztálódva. 

Nincs előre lefektetett, egységes szempont rendszerünk. Mindenki a saját területén számít szakértőnek, ezért más gondolatok mentén értékel, így izgalmas eszmecserék, szakmai viták alakulhatnak ki a találkozók alkalmával.” – hangsúlyozta a zsűrielnök.